Zveme Vás již na 3. ročník koncertu Vánoce s Wine for Help

dne 15. prosince se bude konat 3. ročník koncertu „Vánoce s Wine for Help“, po kterém budeme plnit dětská vánoční přání. Jedná se o jednu z nejhezčích akcí Nadačního fondu Wine for Help, kdy tato přání plníme v rodinách, kde je dítě nemocné smrtelnou mukopolysacharidosou, a které jsou v těžké životní situaci. Kouzlo této akce spočívá v tom, že rodiny ani děti do poslední chvíle nic netuší. Dárky dostávají především zdraví sourozenci, kteří s péčí hodně pomáhají a zaslouží si velkou podporu.

Koncert se bude konat v baru Blondies bar na Jungmannově náměstí. Hudební hvězdou večera bude Jakub Děkan, který zahraje i na předávání cen Český slavík Mattoni 2017, odkud si možná odnese i jednu z cen. Jakuba doplní energická zpěvačka Elis Mraz a písničkář Tomas Bocek. Koncertem budou provázet předseda nadačního fondu Jaroslav Brousil a Jakub Pacner. Patronkou se stává tvář Televizních novin Kristina Kloubková.

Nadační fond Wine for Help založil po osobní zkušenosti s mukopolysacharidosou reportér televize Nova Jaroslav Brousil. Této nemoci v šestnácti letech podlehl jeho bráška a později přišel i o mamku, která synův odchod psychicky neunesla. Právě proto se fond nyní zaměřuje především na podporu rodičů a sourozenců nemocných dětí, na které se často zapomíná. Přitom právě Ti mají často celý život teprve před sebou.

Mukopolysacharidosa je jednou z nejzákeřnějších dětských nemocí, kdy se nemoc projevuje až ve věku kolem 3-5 let. Co se děti do tohoto věku naučí, pak pomalu zase zapomínají a postupně jim vinou špatné buněčné výměny odumírají orgány v těle. Průměrný věk dožití je kolem patnácti let.

Jsme malý fond složený z lidí, pro které je práce pro fond koníčkem, kterému se věnují ve volném čase a bez nároku na honorář. Přesto si troufáme říct, že dokážeme velké věci, a to už jen velmi blízkým vztahem k rodinám, které se nám často daří držet nad vodou.

V loňském ročníku projektu "Vánoce s Wine for Help" jsme splnili přání v pěti rodinách, kde jsme rozdělili dárky za více než 30 000,-. Jak naše vánoční cesta vypadala se můžete podívat zde:

Posledním letním koncertem na lodi Cargo Gallery jsme získali více než 70 000,- Kč, které jsme použili na zaplacení letních táborů. Podobné ambice s výší výtěžku máme i nyní.

Na Facebooku najdete více informací o naší práci i dalších projektech.

Blondies Bar

Jungmannova 750/34, Praha

Chcete akci podpořit? Máte dotaz?

Napište nebo zavolejte

Jaroslav Brousil
 775 219 882
 jarda@wineforhelp.cz